Z tej okazji w  środę 4 maja 2022 roku odbyła się akademia pod hasłem „By się można cieszyć, pokoju potrzeba”. Podczas uroczystości przypomniano ten ważny moment w historii naszego kraju. 

Była to także okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed 231 lat, do pielęgnowania patriotyzmu wśród  wychowanków oraz poczucia dumy z tego, że jest się Polakiem.

Mimo że Konstytucja 3 Maja obowiązywała zaledwie 15 miesięcy, przeszła do historii jako jedno z najważniejszych osiągnięć w dziejach I Rzeczypospolitej, a przez wiele lat była symbolem dążenia narodu polskiego do odzyskania niepodległości,

W uroczystości wzięli także udział uczniowie z Ukrainy, którzy mieli okazję zobaczyć, jak ważne są dla Polaków takie wartości jak wolność i  niepodległość. 

Akademię tę w dniu 3 maja zaprezentowano też  społeczności Józefowa podczas uroczystości pod Pomnikiem Bohaterów na rynku.

Uczniowie biorący udział w akademii pracowali pod kierunkiem pań: Katarzyny Łosiewicz, Małgorzaty Rabiegi, Jolanty Lal-Szkałuby, dekorację przygotowała Justyna Rezler, zaś oprawę muzyczną Aneta Momot.

 3 Maja  3 Maja  3 Maja  3 Maja  3 Maja