Zdalne studia to nowa możliwość rozwoju!

Na kierunkach Mistrz i Uczeń (12-13 lat) oraz Nauka do kwadratu (14-16 lat) studenci mają okazję odkryć i zgłębić swoje pasje. Wybierają 1 specjalizację na semestr, z którą mierzą się podczas sobotnich seminariów. Ich przewodnikami po świecie nauki i sztuki są cenieni specjaliści z danej dziedziny.

Więcej informacji można uzyskać klikając w poniższy link:

https://wsobote.uniwersytetdzieci.pl/rekrutacja-srodroczna?utm_source=freshmail&utm_medium=email&utm_campaign=rekrutacja_srodroczna_11.01.2021

Grafika zajęcia dla klas I III od 18 stycznia

Szanowni Państwo Nauczyciele!

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Opiekunowie!

Na podstawie Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 sierpnia 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 1389, 1830, 1859, 1870, 1960 i 2087 z późn.zm.) informuję, że:

 1. Od dnia 18 stycznia 2021 do odwołania ustalam naukę w trybie stacjonarnym dla uczniów klas I-III zgodnie z tygodniowym obowiązującym rozkładem zajęć.
 2. Od 18 stycznia 2021 r. do odwołania zajęcia w klasach IV-VIII odbywają się w trybie zdalnym zgodnie z ustalonymi wcześniej zasadami.
 3. Świetlica szkolna i stołówka będą funkcjonować zgodnie z deklaracjami rodziców uczniów realizujących naukę stacjonarną.
 4. Konsultacje i zebrania z rodzicami będą odbywały się tylko w trybie zdalnym.
 5. Konsultacje dla uczniów klas VIII będą się odbywać stacjonarnie w grupach do 5 osób w ustalonych terminach i z zachowaniem reżimu sanitarnego.
 6. Nauka w trybie stacjonarnym dla klas I-III będzie się odbywała według opracowanego harmonogramu i w reżimie sanitarnym.
 7. Biblioteka szkolna będzie funkcjonowała zgodnie z ustalonymi zasadami.
 8. Autobusy szkolne będą kursować zgodnie z wcześniejszym harmonogramem.

dyrektor szkoły

mgr Edyta Nieśpiał

 

Harmonogram i zasady organizacji zajęć w klasach I-III wSzkole Podstawowej w Józefowie obowiązujące od 18.01.2021r. do odwołania

 

Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla klas I-III szkół podstawowych

 

Dla najmłodszych zaplanowano pasmo w TVP ABC w godz. 8 -13. Znajdą się w nim m.in. nowy program „Ugotuj nam bajkę”, a także animacje: „Cleo i Cuqin”, „Tru i Tęczowe Królestwo” oraz „Ptyś i Bill”. 

Programy dedykowane młodzieży szkolnej powyżej 10 roku życia dostępne będą codziennie od godz. 8 do 13 w ramach pasma wspólnego TVP3. W ofercie znajdą się filmy, seriale oraz audycje tematyczne o profilu edukacyjnym i lifestylowym.  Każdy dzień ferii rozpocznie się odcinkiem jednego z dwóch młodzieżowych seriali: „Znajdź mnie w Paryżu” lub „Nowych legend o Małpim Królu”. 

Od godz. 9 zaplanowano 20-minutowe programy edukacyjne. 

„Piłkarskie ABC” – program, w którym prowadzący przybliżą sylwetki najlepszych piłkarzy świata oraz tajniki szkółek najsłynniejszych klubów polskiej Ekstraklasy. Codzienne treningi piłkarskie poprowadzą: Robert Podoliński, Sebastian Mila, Marek Citko i Maciej Szczęsny. Rafał Patyra dopilnuje natomiast, by nie zabrakło zadań domowych i sprawdzianów, a także poleci książki, które pomogą poszerzyć wiedzę o piłce nożnej. 

„Strefa ruchu” – tyczkarka Monika Pyrek (wielokrotna reprezentantka Polski na Igrzyskach Olimpijskich, wicemistrzyni Europy, trzykrotna medalistka MŚ, jedna z najlepszych lekkoatletek w historii Polski); biegaczka Adrianna Palka (trenerka personalna, autorka metody Train My Way) oraz fizjoterapeutka i trenerka fitness Katarzyna Kolada zaprezentują ćwiczenia aktywizujące konkretne parte mięśni. Podczas treningów prowadzące skupią się szczególnie na mięśniach podtrzymujących kręgosłup i zapewniających prawidłową postawę ciała oraz udowodnią, że ćwiczyć można wszędzie.

„Poczuj rytm” – Marcin Hakiel, Kasia Cichopek, Ida Nowakowska i Iza Krzan tanecznym krokiem i w rytmie popularnych piosenek polskich i zagranicznych przeprowadzą młodych widzów przez świat najpopularniejszych tańców. 

„Uczniowie z klasą” – to wyjątkowy talent show, do którego chcemy zaprosić zwyczajnych – niezwyczajnych młodych ludzi i dać im szansę na prezentację swoich zdolności poprzez publikowanie przysyłanych przez nich materiałów wideo. 

„Wkręć się w to!” – czas spędzany w domu nie musi być nudny, można go wykorzystać bardzo kreatywnie.

 „Zaczarowany świat sztuki!” – ciekawa wszystkiego Blanka oprowadzi widzów po muzeach i galeriach sztuki oraz po miejscach niedostępnych – pracowniach konserwatorskich, muzealnych piwnicach  i magazynach. 

„e-MOCje” – to program poradnikowy poświęcony problemom psychologicznym dzieci i młodzieży. Każdy odcinek poświęcony będzie przedstawieniu konkretnego problemu, omówieniu jego przyczyn, analizie towarzyszących mu emocji oraz wspólnemu opracowaniu możliwych rozwiązań. Rozmowy prowadzone będą  o nudzie, wzroście poziomu lęku i poczucia zagrożenia we współczesnym świecie, cyberprzemocy i trudnych sytuacjach w rodzinach dysfunkcyjnych.

zyczenia kartka Fotor3 Easy Resize.com 1

przegląd kolęd plakat 1

 

Informacje i regulamin

Karta zgłoszenia

 

Kartka świateczna

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie "Tradycyjnych Kartek Bożonarodzeniowych", zorganizowanym  przez Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie. Pomimo trudności związanych z pandemią oraz dużej konkurencji, bo aż 60 uczestników wzięło udział w tym konkursie, nasi uczniowie zdobyli czołowe miejsca.

W kategorii klas  I-IV:

I miejsce – Leon Zwolski – kl. Ia

II miejsce – Lena Rezler – kl. Ia

III miejsce – Kaja Kudełka – kl. Ia

Wyróżnienie – Aleksandra Syta  - kl. Ia

 

W kategorii klas V- VIII:

I miejsce - Krystian Szarowolec z kl. VII a

III miejsce – Jakub Bednarczyk kl. VIa

Dwa wyróżnienia: Mateusz Torbiak kl. VIb i Lilianna Łokaj kl. VIIb.

Wszystkim bardzo gratulujemy  i życzymy kolejnych sukcesów i zapału do pracy.

 

„…Cisza jest żywiołem,

w  którym formują się rzeczy wielkie…”

T.Calvic

 

     Wolontariuszom Szkolnego Koła Caritas z józefowskiej podstawówki adwentowe dni upływają pod znakiem aktywności związanej z przygotowaniem kartek świątecznych – Kartek Dobrej Nowiny! Na załączonych fotografiach doskonale widać w jakim skupieniu i z jakim oddaniem pracowali młodzi wolontariusze. Teraz, gdy kartki z życzeniami są już gotowe, w ramach „Niesienia Dobrej Nowiny” zostaną wrzucone do skrzynek wielu osób również samotnych i starszych.

 

.  

 

Gif matematykaOd października bieżącego roku szkolnego  uczniowie klasy II a Szkoły Podstawowej im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie realizują innowację pedagogiczną pt. ,,Matematyka z Klasą. Myślę, liczę, gram, rozwiązuję” pod kierunkiem wychowawcy Ewy Buczkowskiej i wychowawcy świetlicy Beaty Droździel. Głównym celem tej innowacji jest rozwijanie umiejętności matematycznych, pokazanie uczniom, jak inaczej można uczyć się tego przedmiotu np.: bawiąc się, grając, wykonując codzienne czynności. W nauczaniu stacjonarnym podczas zajęć rozwijających zainteresowania i zajęć świetlicowych uczniowie zostali zapoznani z zasadami gry ,,Rozsypanka” - ,,Karty Grabowskiego”, układali zadania tekstowe o tematyce jesiennej, rozwiązywali zadania nietypowe, sformułowane z niedoborem danych, czy z danymi sprzecznymi. Natomiast obecnie w nauczaniu zdalnym rozwiązują  różne quizy, łamigłówki doskonalące umiejętności matematyczne wykorzystując m.in. platformę Eduelo, przeprowadzili obserwację pogody i pomiar temperatury w ramach projektu ,, Matematyka w zjawiskach pogodowych” .

Trwa również comiesięczny, zarazem roczny konkurs na ,,Najlepszego matematyka miesiąca/ roku”. Najlepszymi matematykami listopada zostali: Martyna Skroban i Filip Kmieć, natomiast II miejsce zajęła Amelia Zakrzewska-Kudełka, równorzędne III miejsce zajęli: Adam Dziura i Piotr Hunicz. Gratulujemy i zachęcamy do dalszej systematycznej zabawy matematyką.

 Innowacja pedagogiczna - Matematyka z Klasą! Innowacja pedagogiczna - Matematyka z Klasą! Innowacja pedagogiczna - Matematyka z Klasą! Innowacja pedagogiczna - Matematyka z Klasą!    

b_100_0_16777215_00_http___jozefowmok.pl_wp-content_uploads_2020_12_wystawa-uliczna.jpg

Informacje >> http://jozefowmok.pl/2020/12/08/konkurs-fotograficzny-radosc-zycia/