"Pisać dobrze ten potrafi, kto się uczy ortografii"

Uczestnicy konkursu ortograficznego18 maja 2023 r. w naszej szkole, po dwuletniej przerwie z powodu pandemii, odbyła się XVIII edycja Konkursu Ortograficznego "Mistrz Ortografii 2023" dla uczniów klas II i III szkoły podstawowej.

Celem konkursu było m.in.: motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności ortograficznych oraz wyłonienie "Mistrza Ortografii" w danej kategorii wiekowej.

W tym roku do zmagań ortograficznych przystąpiło 18 uczniów, zwycięzców I etapu klasowego poszczególnych kategorii wiekowych ze szkół w: Aleksandrowie, Majdanie Nepryskim, Majdanie Sopockim, Suścu i Józefowie. Uczniowie pisali dyktanda, podczas których zmierzyli się z zawiłościami ortografii polskiej, a czyhało tam na nich wiele trudności i "pułapek".

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali nauczyciele - opiekunowie uczniów, którzy dokładnie sprawdzali dyktanda, gdyż czasem o wygranej decydował niewielki błąd literowy. Rywalizacja była zacięta, a ortograficzne zmagania zakończyły się wyłonieniem przez Komisję Konkursową uczniów, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad ortograficznych i zastosowaniem ich w praktyce:

W kategorii klas II:

  • I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii otrzymała - Milena Zgutka  SP Józefów - nauczyciel przygotowujący do konkursu pani Monika Pasierbiewicz.
  • II miejsce - Lena Kusiak SP Susiec - nauczyciel pani Elżbieta Litkowiec.
  • III miejsce - Nadia Piechnik SP Józefów - nauczyciel pani Monika Pasierbiewicz.

W kategorii klas III:

  • I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii otrzymała - Hanna Adamowicz SP Aleksandrów – nauczyciel pani Teresa Leleń.
  • II miejsce - Aleksandra Syta SP Józefów - nauczyciel pani Ewa Lipian.
  • III miejsce - Przemysław Berdzik SP Majdan Nepryski - nauczyciel pani Małgorzata Bednarz.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w dalszej nauce ortografii.

Konkurs zakończył się wręczeniem pucharów, dyplomów i nagród. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody pocieszenia. Organizatorkami konkursu były wychowawcy klas pierwszych SP w Józefowie panie: Ewa Buczkowska i Edyta Nieśpiał.

Galeria prezentuje uczestników XVIII edycji Konkursu Ortograficznego "Mistrz Ortografii 2023" dla uczniów klas II i III szkoły podstawowej.

Międzygminny Konkurs Ortograficzny Międzygminny Konkurs Ortograficzny