Logotyp akcji Razem na SwietaW tym roku w okresie przedświątecznym po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do akcji „Razem na Święta” organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Pomimo trudnej sytuacji jaka ma miejsce, nasza cała społeczność szkolna aktywnie włączyła się do tej bardzo szczytnej inicjatywy. I jak co roku zrealizowała wiele działań m.in.:

  • Wolontariusze ze Szkolnego koła Caritas w swoich domach przygotowali „Kartki Dobrej Nowiny” które zostały  wrzucone do skrzynek wielu samotnych i starszych osób.
  • Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się również w akcję zbiórki artykułów dla zwierząt „Wspieramy bezdomniaki”.
  • Pracownicy, na czele z naszą panią dyrektor Edytą Niespiał, wzięli udział w akcji RatujLenkęChallenge, która choruje na SMA. Akcja polegała na wykonaniu kolędy, nagraniu filmiku, wpłacie pieniędzy na cel zbiórki oraz nominowaniu kolejnych osób.
  • W każdej klasie odbyły się klasowe wigilie on-line, które były inne niż dotychczas i szczególnie wzruszające.
  • Do instytucji oraz zaprzyjaźnionych osób zostały rozesłane e-kartki ze świątecznymi życzeniami.