Pomimo stanu epidemii uczniowie naszej szkoły uczcili 100 rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II. W swoich domach młodzież kl. VI – VIII opracowywała, według własnego pomysłu, prezentacje dotyczące życia twórczości i działalności naszego Papieża, natomiast uczniowie kl. I – V wykonali prace plastyczne poświęcone Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Na szczególną uwagę zasłużyły prace wykonane przez wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas,  którzy pracują w myśl słów Świętego Jana Pawła II „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Zapraszamy do obejrzenia prac uczniów.

Prezentacja z pracami uczniów:

https://animoto.com/play/B5SOizxHLnONwfSaXVkCCQ?fbclid=IwAR0nzppBjsTHjpmdYCZXrVofwNYUvgH3XW4AeGdvXV41hKUTQXvjPKy6aEA 

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas w Józefowie prowadzą ciągłą zbiórkę nakrętek dla Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach. W miesiącu maju do przekazania jest 11 worków.

Zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć naszą akcję i pomóc potrzebującym. Nakrętki można przynosić do Szkoły Podstawowej im. M. Romanowskiego w Józefowie w każdy dzień tygodnia od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 13.00 lub zostawić  zapakowane pod drzwiami szkoły.

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy  uczestniczą w naszej akcji.

Szkoła Podstawowa w Józefowie od początku epidemii uczestniczyła w czynnej walce z wirusem. Pracownicy,  wykorzystując własny materiał i sprzęt, materiał przekazany przez różne instytucje oraz swój czas i umiejętności, szyli maseczki. W akcję zaangażowali się także wolontariusze Szkolnego Koła Caritas pomagając swoim rodzicom, co okazało się integrującą formą spędzenia wolnego czasu, a jednocześnie przyniosło radość, że choć w tak niewielkim stopniu mogą służyć swoją pomocą. Dzięki wspólnym działaniom udało się do tej pory uszyć ok. 3 000 maseczek, które zostały przekazane do szpitali, stowarzyszeń, instytucji i potrzebujących osób prywatnych.

Dyrektor szkoły Edyta Nieśpiał i opiekun Szkolnego Koła Caritas Bernarda Hejzner składają  serdeczne podziękowania tym, którzy włączyli się w przedsięwzięcie dla dobra drugiego człowieka.

 

 

     Ze względu na sytuację, jaka zaistniała, w związku z pandemią, wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej w Józefowie nie mogą przygotować paczek żywnościowych dla ludzi starszych i potrzebujących. Nie mniej jednak czas, który spędzają w swoich domach postanowili poświęcić na wykonanie stroików świątecznych dla seniorów, aby choć w niewielkim stopniu umilić im Święta Wielkanocne.

 Czas na wielkanocne stroiki Czas na wielkanocne stroiki Czas na wielkanocne stroiki Czas na wielkanocne stroiki Czas na wielkanocne stroiki Czas na wielkanocne stroiki Czas na wielkanocne stroiki

Do tworzenia kartek z wielkim zaangażowaniem przystąpili wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej w Józefowie, a także nauczyciele. Na szczególne uznanie zasłużyła Pani Krystyna Mielniczek – nauczycielka fizyki i chemii, która zdobyła fundusze na zakup elementów zdobniczych, jak też sama wykonała bardzo dużo kartek. Dzięki poświęceniu wielu osób, które z chęcią włączyły się do pracy, aby pomóc wolontariuszom przygotowano 711 kartek świątecznych.

Wolontariusze SKC składają serdeczne podziękowanie wszystkim, dzięki którym powstało, aż 711 kartek świątecznych.

Dziękujemy nauczycielom Dziękujemy nauczycielom Dziękujemy nauczycielom Dziękujemy nauczycielom