Do tworzenia kartek z wielkim zaangażowaniem przystąpili wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej w Józefowie, a także nauczyciele. Na szczególne uznanie zasłużyła Pani Krystyna Mielniczek – nauczycielka fizyki i chemii, która zdobyła fundusze na zakup elementów zdobniczych, jak też sama wykonała bardzo dużo kartek. Dzięki poświęceniu wielu osób, które z chęcią włączyły się do pracy, aby pomóc wolontariuszom przygotowano 711 kartek świątecznych.

Wolontariusze SKC składają serdeczne podziękowanie wszystkim, dzięki którym powstało, aż 711 kartek świątecznych.

Dziękujemy nauczycielom Dziękujemy nauczycielom Dziękujemy nauczycielom Dziękujemy nauczycielom    

     Cała społeczność uczniowska ze Szkoły Podstawowej w Józefowie, a także wolontariusze Szkolnego Koła Caritas współpracują z Hospicjum Santa Gala w Łabuńkach. Zbierają zakrętki i systematycznie przekazują do hospicjum. Przez dwa tygodnie marca udało się wolontariuszom   nazbierać niespełna dwa kosze. Wkrótce zakrętki zostaną przekazane do hospicjum w Łabuńkach.

 Zbiórka zakrętek Zbiórka zakrętek      

     Od 26 lutego do 11 marca wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej  w Józefowie do specjalnie przygotowanej puszki wrzucali złotówki, a także zachęcali całą społeczność uczniowską do włączenia się w akcję. Nazbierano sporą sumę pieniędzy, która w ramach następnych działań zostanie włączona do kampanii „Ścieżki Miłosierdzia”.

 Zbiórka złotówek Zbiórka złotówek      

Z okazji Dnia Kobiet chłopcy ze Szkolnego Koła Caritas  Szkoły Podstawowej w Józefowie przygotowali galaretki i zorganizowali kiermasz. Zebrane złotówki z kiermaszu  w ramach dalszych  działań zostaną włączone do kampanii „Ścieżki Miłosierdzia”.

 SKC kobietom SKC kobietom SKC kobietom     

W środę w Kościele pod wezwaniem NPNMP w Józefowie została odprawiona Droga Krzyżowa. Rozważania przygotowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Józefowie, którzy są wolontariuszami Szkolnego Koła Caritas. Zatrzymując się przy poszczególnych stacjach młodzi ludzie zastanawiali się nad aspektami miłości czystej, matczynej, ofiarnej, gotowej do pomocy, miłości miłosiernej, którą nazywamy  CARITAS.

Po nabożeństwie Drogi Krzyżowej wolontariusze odwiedzili swoje babcie, dziadków, a także ludzi samotnych potrzebujących kontaktu z drugim człowiekiem.

 Droga krzyżowa Droga krzyżowa Droga krzyżowa Droga krzyżowa Droga krzyżowa Droga krzyżowa Droga krzyżowa
 Droga krzyżowa Droga krzyżowa