Paulina Świstówna – aktorka Teatru Kameralnego w LublinieAbsolwentka naszej szkoły - Paulina Świstówna z Józefowa - jest aktorką Teatru Kameralnego w Lublinie. Zawsze marzyła o tym, by występować na scenie. Już jako mała dziewczynka zamykała się w pokoju i często śpiewała, zamieniając się w solistkę. W liceum postanowiła swoje pragnienia wcielić w życie. Dlatego po zdaniu matury kontynuowała naukę w Szkole Wokalno – Aktorskiej w Lublinie. Wtedy zaczęła występować
w spektaklach teatralnych. Obecnie swoje umiejętności doskonali w Szkole Muzycznej im. T. Szeligowskiego na wydziale wokalnym – śpiew solowy.

Teatr Kameralny w Lublinie, w  którym pracuje, wystawił już 19 premier i mnóstwo spektakli adresowanych przede wszystkim do młodzieży szkolnej i mieszkańców Lubelszczyzny. Występują ze swoimi sztukami na różnych scenach, m.in. na deskach Teatru Studio Buffo w Warszawie. Paulina często dostaje główne role kobiece, wcielając się w postaci ze znanych lektur szkolnych, np. Zemsta – Klara, Szatan z siódmej klasy - Wanda, Ania z Zielonego Wzgórza - Ania, Ten obcy – Ula.

W październiku ponad setka uczniów naszej szkoły wybrała się do Zamościa, aby obejrzeć spektakl na podstawie książki Kornela Makuszyńskiego ,,Szatan z siódmej klasy”. Mogliśmy ją podziwiać w roli Wandy, którą wspaniale zagrała, przyciągając uwagę odbiorców energią i naturalnością. Po spektaklu chętnie spotkała się z uczestnikami wyjazdu, pozowała do zdjęć, udzieliła wywiadu i z sentymentem wspominała naukę w szkole podstawowej.

Paulina jest przykładem tego, że można i warto realizować swoje marzenia.