4 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły świętowali IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tego dnia specjalnie powołana komisja egzaminacyjna przeprowadziła wśród wszystkich uczniów klas III-VIII testy ze znajomości tabliczki mnożenia. Każdy, kto poprawnie uzupełnił egzaminacyjny los otrzymywał w nagrodę Legitymację Eksperta Tabliczki Mnożenia. Akcja ta z roku na rok przyciąga coraz większe społeczności na całym świecie. Szkoły z Polski, Rosji, USA, Kolumbii, Tajlandii i wielu innych krajów – przygotowują się przez ponad tydzień do głównego dnia obchodów i tak też było w naszej szkole. Uczniowie powtarzali tabliczkę mnożenia od pierwszych dni września, aby wziąć udział w matematycznych quizach i zabawach.  W ramach tegorocznych obchodów odbył się także konkurs wyłaniający Mistrzów Tabliczki Mnożenia na poziomach poszczególnych klas III-VI.

„Mistrzami Tabliczki Mnożenia 2019” zostali:

Marika Pawłowska – uczennica klasy IIIa

Sara Kraczek – uczennica klasy IVa

Jakub Bednarczyk – uczeń klasy Va ex aequo Gabriela Kula – uczennica klasy Vb

Mateusz Gontarz – uczeń klasy VIb

 

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy sukcesów za rok!

Obchody Dnia Tabliczki Mnożenia koordynowały nauczycielki matematyki: pani Alicja Biszczanik oraz pani Aleksandra Kusztykiewicz.

 IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia  IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia  IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia  IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia  IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia