17 września 2019 r. uczniowie klas szóstych wzięli udział w grze terenowej „Jak to dawniej w Józefowie bywało” zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Józefowie w ramach projektu „Roztocze chlebem i miodem pachnące”.

     Do rywalizacji przystąpiło po dwie drużyny ze szkół w Józefowie i w Majdanie Nepryskim. Miały one do wykonania 12 zadań, które dotyczyły historii i dawnego życia mieszkańców Józefowa.

     W sześciu najważniejszych punktach miasta t. j.:  źródła Nepryszki, ścieżka dydaktyczna przy Nadleśnictwie Józefów, kościół, baszta widokowa, Pawilon Geoturystyczny i Synagoga drużyny miały okazję wykazać się znajomością historii miasta oraz dowiedzieć się jak dawniej pracowano w Józefowie, np.: kim byli rymarz, kamieniarz czy tkacz i czym się zajmowali, jakich narzędzi kiedyś używali.

     Nasze drużyny spisały się bardzo dobrze, zajmując drugie oraz czwarte miejsce, za które otrzymały dyplomy i upominki.

     Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2019”.

 „Jak to dawniej w Józefowie bywało” „Jak to dawniej w Józefowie bywało” „Jak to dawniej w Józefowie bywało” „Jak to dawniej w Józefowie bywało” „Jak to dawniej w Józefowie bywało” „Jak to dawniej w Józefowie bywało” „Jak to dawniej w Józefowie bywało”
 „Jak to dawniej w Józefowie bywało” „Jak to dawniej w Józefowie bywało” „Jak to dawniej w Józefowie bywało” „Jak to dawniej w Józefowie bywało” „Jak to dawniej w Józefowie bywało” „Jak to dawniej w Józefowie bywało”