11 września 2019 r. uczniowie naszej szkoły, mieli zaszczyt uczestniczyć w rozpoczęciu Rajdu Historycznego Trasą Walk Warszawskiej Brygady Pancerno-Motorowej, który rozpoczął się na terenie naszej szkoły. Uczniowie wzięli udział w konferencji popularnonaukowej pt. ,,Wojsko Polskie w przededniu wybuchu II wojny światowej oraz działania obronne we wrześniu i październiku 1939 r.”. Następnie na placu szkolnym obejrzeli pojazdy historyczne m.in. samochód PF 508 Furgon, samochód ciężarowy Chevrolet oraz motocykle Sokół.  Uczniowie zadawali pytania uczestnikom grup rekonstrukcyjnych, dzięki czemu dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat prezentowanych pojazdów, umundurowania oraz broni.

     Ta „żywa” lekcja historii miała za zadanie przybliżyć historię wojny we wrześniu 1939 roku. Spotkanie  dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń, było wspaniałą lekcją historii oraz patriotyzmu.

     Oprócz naszej społeczności szkolnej w historycznej lekcji wzięli również udział mieszkańcy gminy Józefów oraz placówki oświatowe.

     Rozpoczęta w Józefowie trasa prowadziła przez Krasnobród, Zielone aż do Tomaszowa Lubelskiego, w którym uczestnicy rajdu wzięli udział w rekonstrukcji bitwy o Wzgórze 318 niedaleko Szarowoli z 18 września 1939 r.

 Rajd Historyczny Trasą Walk Warszawskiej Brygady Pancerno-Motorowej Rajd Historyczny Trasą Walk Warszawskiej Brygady Pancerno-Motorowej Rajd Historyczny Trasą Walk Warszawskiej Brygady Pancerno-Motorowej Rajd Historyczny Trasą Walk Warszawskiej Brygady Pancerno-Motorowej Rajd Historyczny Trasą Walk Warszawskiej Brygady Pancerno-Motorowej Rajd Historyczny Trasą Walk Warszawskiej Brygady Pancerno-Motorowej Rajd Historyczny Trasą Walk Warszawskiej Brygady Pancerno-Motorowej
 Rajd Historyczny Trasą Walk Warszawskiej Brygady Pancerno-Motorowej Rajd Historyczny Trasą Walk Warszawskiej Brygady Pancerno-Motorowej Rajd Historyczny Trasą Walk Warszawskiej Brygady Pancerno-Motorowej Rajd Historyczny Trasą Walk Warszawskiej Brygady Pancerno-Motorowej Rajd Historyczny Trasą Walk Warszawskiej Brygady Pancerno-Motorowej Rajd Historyczny Trasą Walk Warszawskiej Brygady Pancerno-Motorowej Rajd Historyczny Trasą Walk Warszawskiej Brygady Pancerno-Motorowej
 Rajd Historyczny Trasą Walk Warszawskiej Brygady Pancerno-Motorowej Rajd Historyczny Trasą Walk Warszawskiej Brygady Pancerno-Motorowej Rajd Historyczny Trasą Walk Warszawskiej Brygady Pancerno-Motorowej Rajd Historyczny Trasą Walk Warszawskiej Brygady Pancerno-Motorowej Rajd Historyczny Trasą Walk Warszawskiej Brygady Pancerno-Motorowej Rajd Historyczny Trasą Walk Warszawskiej Brygady Pancerno-Motorowej Rajd Historyczny Trasą Walk Warszawskiej Brygady Pancerno-Motorowej
 Rajd Historyczny Trasą Walk Warszawskiej Brygady Pancerno-Motorowej Rajd Historyczny Trasą Walk Warszawskiej Brygady Pancerno-Motorowej