„Wszystka wiedza pochodzi z doświadczenia. Doświadczenie jest produktem rozumu."

Immanuel Kant

            W naszej szkole odbył się ciekawy pokaz eksperymentów fizyczno-chemicznych. Był to mix doświadczeń, które jednocześnie bawią i uczą, a do ich wykonania wystarczyły przedmioty codziennego użytku.

            Podczas występu uczniowie z klasy V b przedstawili  szereg przykuwających wzrok doświadczeń takich jak: „nurek kartezjański”, „ciecz nienewtonowska”, „znikająca woda”, „żywe zapałki”, „magiczny palec”, „lampa lava” , „wulkan w kuchni” czy „niewidzialne pismo”. Grupa zainteresowanych uczniów stosując ogólnodostępne produkty spożywcze zaprezentowała doświadczenia wyjaśniające tajemnicę niektórych, na pozór dziwnych i nienaturalnych zjawisk. Pokazali, że kuchnia to doskonały warsztat, w którym można odkryć różne tajniki nauki, a doświadczenia chemiczne i fizyczne niekoniecznie muszą być wykonywane w naukowym laboratorium. 

            Celem pokazu było wskazanie powiązań matematyki z innymi pokrewnymi naukami takimi jak fizyka i chemia a także zachęcanie uczniów do samodzielnego przeprowadzania eksperymentów i rejestrowania zjawisk fizycznych oraz chemicznych w otaczającym nas świecie.

            Pokazy odbyły się w ramach realizowanej przez panią Alicję Biszczanik innowacji „Matematyka jest wszędzie”.

 Pokaz eksperymentów  Pokaz eksperymentów  Pokaz eksperymentów  Pokaz eksperymentów  Pokaz eksperymentów