Rozpoczęty we wrześniu rok szkolny 2018/2019 obchodzimy pod hasłem "Niepodległa”.

W dalszym ciągu przygotowujemy się do świętowania wyjątkowej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wrzesień jest szczególnym miesiącem w naszej historii, dlatego podejmowaliśmy różne zadania, które miały na celu kształtowanie postaw patriotycznych wśród naszych uczniów. Wśród podjętych działań było uporządkowanie grobu patrona szkoły Mieczysława Romanowskiego. 1 września delegacja uczniów złożyła wieniec i zapaliła znicz pod pomnikiem poświęconym "Bohaterom 1939-1944". Zostały przygotowane także biało-czerwone wstęgi, którymi przyozdobiono groby żołnierzy oraz patrona szkoły Mieczysława Romanowskiego znajdujące się na miejscowym cmentarzu. W ramach projektu edukacyjnego „Młodzi pamiętają”, organizowane były w naszej szkole min. ”Turniej wiedzy o historii Polski”, powstał spot „Niepodległość dla mnie i dla ciebie”, opracowany został album „Dla Niepodległej”, konkursy wiedzy, konkursy plastyczne oraz spotkania z kombatantem.

Uczniowie zadbali również o miejsca pamięci składając wiązanki i zapalając znicze.

Angażując społeczność szkolną do tego typu aktywności, staramy się aby każdy uczeń naszej szkoły wiedział, że naszym obowiązkiem jest oddawać cześć i szacunek, tym którzy polegli walcząc o naszą wolność.

Pamiętamy o bohaterach Pamiętamy o bohaterach Pamiętamy o bohaterach Pamiętamy o bohaterach Pamiętamy o bohaterach
Pamiętamy o bohaterach Pamiętamy o bohaterach Pamiętamy o bohaterach Pamiętamy o bohaterach Pamiętamy o bohaterach
Pamiętamy o bohaterach Pamiętamy o bohaterach Pamiętamy o bohaterach Pamiętamy o bohaterach