4 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły świętowali IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Tego dnia specjalnie powołana komisja egzaminacyjna przeprowadziła wśród wszystkich uczniów klas III-VIII testy ze znajomości tabliczki mnożenia. Każdy, kto poprawnie uzupełnił egzaminacyjny los otrzymywał w nagrodę Legitymację Eksperta Tabliczki Mnożenia. Akcja ta z roku na rok przyciąga coraz większe społeczności na całym świecie. Szkoły z Polski, Rosji, USA, Kolumbii, Tajlandii i wielu innych krajów – przygotowują się przez ponad tydzień do głównego dnia obchodów i tak też było w naszej szkole. Uczniowie powtarzali tabliczkę mnożenia od pierwszych dni września, aby wziąć udział w matematycznych quizach i zabawach.  W ramach tegorocznych obchodów odbył się także konkurs wyłaniający Mistrzów Tabliczki Mnożenia na poziomach poszczególnych klas III-VI.

„Mistrzami Tabliczki Mnożenia 2019” zostali:

Marika Pawłowska – uczennica klasy IIIa

Sara Kraczek – uczennica klasy IVa

Jakub Bednarczyk – uczeń klasy Va ex aequo Gabriela Kula – uczennica klasy Vb

Mateusz Gontarz – uczeń klasy VIb

 

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy sukcesów za rok!

Obchody Dnia Tabliczki Mnożenia koordynowały nauczycielki matematyki: pani Alicja Biszczanik oraz pani Aleksandra Kusztykiewicz.

 IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia  IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia  IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia  IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia  IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia   

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania w pierwszym tygodniu października w SP w Józefowie zorganizowano kilka spotkań z ciekawą książką.

Najmłodszym uczniom, czyli klasom  I – III, zgromadzonym w szkolnej świetlicy, czytała pani dyrektor Edyta Nieśpiał oraz mama jednej  z uczennic pani Monika Gmyz. Dzieci z uwagą słuchały bajki o królewnie Śnieżce oraz fragmentów książki Grzegorza Kasdepke ,,Bon czy ton. Savoir – vivre dla dzieci”. Starsi uczniowie mogli zaprezentować urywki swoich ulubionych książek podczas specjalnych lekcji w klasie.  Niektórzy, aby zachęcić słuchających do sięgnięcia po prezentowaną pozycję, przebrali się za bohaterów opowieści lub przynieśli rekwizyty wiążące się tematycznie z czytanym fragmentem. Tego rodzaju zajęcia okazały się doskonałą formą promocji czytelnictwa oraz integracji szkolnego środowiska.

Głośno czytaj! Posłuchaj, jak czytają inni! Głośno czytaj! Posłuchaj, jak czytają inni! Głośno czytaj! Posłuchaj, jak czytają inni! Głośno czytaj! Posłuchaj, jak czytają inni! Głośno czytaj! Posłuchaj, jak czytają inni!   

Uczniowie klasy VIII, wzięli udział w grze terenowej „Zakoduj miasto”, zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Józefowie w ramach projektu „Asy internetu, czyli kodowanie dla każdego”. Swoje zadania wykonywali w różnych miejscach naszego miasta: na rynku, baszcie widokowej, w Pawilonie Geoturystycznym, sklepie oraz bibliotece. Mieli do wykonania min. takie zadania jak: rozszyfrowanie rozkazu wojskowego, budowanie z klocków figury geometrycznej na wzór baszty widokowej. Uczniowie rozwiązywali zadania matematyczne oraz mogli w praktyce wykorzystać aplikację „Zdrowe zakupy”. 

Dziękujemy pani dyrektor Elżbiecie Jamroz oraz pracownikom biblioteki za zaproszenie i umożliwienie nam uczestnictwa w bardzo ciekawej i innowacyjnej lekcji matematyki.

„Zakoduj miasto”- gra terenowa „Zakoduj miasto”- gra terenowa „Zakoduj miasto”- gra terenowa „Zakoduj miasto”- gra terenowa    

7 października aż 100 uczniów  z klas  IV – VII obejrzało spektakl teatralny pt. „Szatan z VII klasy” grany w Zamojskim Domu Kultury.

Przedstawienie, będące adaptacją znanej i lubianej lektury Kornela Makuszyńskiego, wystawiane w Zamościu przez Teatr Kameralny z Lublina, stanowiło dla młodzieży szczególną atrakcję, ponieważ jedną z  głównych ról zagrała w nim ich starsza koleżanka, absolwentka Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Józefowie, Paulina Świst, która studiuje aktorstwo.  Rola Pauliny została przyjęta entuzjastycznie, a wyrazem podziwu i uznania były wręczone jej oraz pozostałym artystom kwiaty. Po przedstawieniu  młoda aktorka spotkała się z uczniami, którym pozowała do zdjęć oraz udzieliła wywiadu do gazetki szkolnej.

Ta wycieczka była jedną z całego cyklu wyjazdów do teatrów w ramach edukacji medialnej, organizowanej przez nauczycielki języka polskiego: Małgorzatę Rabiegę i Elżbietę Kolaszyńską. W opiece nad uczniami wspierały je panie:  Krystyna Mielniczek, Renata Bednarczyk, Jolanta Lal – Szkałuba, Marta Ostasz, Aleksandra Kusztykiewicz oraz Krzysztof Bazan.

Uczniowie lubią teatr! Uczniowie lubią teatr! Uczniowie lubią teatr! Uczniowie lubią teatr! Uczniowie lubią teatr! Uczniowie lubią teatr! Uczniowie lubią teatr!

W dniu  03.10.2019r. w Nadleśnictwie Józefów odbył się konkurs  Wiedzy o Lesie i Ochronie  Przyrody. Wzięło w nim udział trzech  uczniów naszej szkoły: w kategorii klas I-III Joanna Żebrowska z klasy IIIa, w  kategorii klas I-VI Hubert Słupski z klasy IVa – przygotowywani przez panią Ewę Lipian oraz  w kategorii klas VII-VIII Dawid Dzikoń z klasy VIIa – przygotowywany przez panią Renatę Kusztykiewicz. Uczeń klasy IVa -  Hubert Słupski  zdobył I miejsce  w swojej  kategorii wiekowej. W konkursie uczestniczyli uczniowie z gmin: Józefów, Aleksandrów i Susiec, więc konkurencja była naprawdę duża. Jesteśmy dumni z pracy naszych uczniów. 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Sukces w Konkursie  Wiedzy o Lesie i Ochronie Przyrody Sukces w Konkursie  Wiedzy o Lesie i Ochronie Przyrody Sukces w Konkursie  Wiedzy o Lesie i Ochronie Przyrody Sukces w Konkursie  Wiedzy o Lesie i Ochronie Przyrody Sukces w Konkursie  Wiedzy o Lesie i Ochronie Przyrody