W ramach realizacji Programu w bibliotece szkolnej przygotowano „Bajkowe poniedziałki”. W tych dniach uczniowie młodszych klas mogli posłuchać tekstów czytanych przez nauczycieli bibliotekarzy i uczennice należące do Klubu Przyjaciół Biblioteki. Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy bohaterów i chętnie odpowiadały na pytania związane z wysłuchanymi utworami.

Bajkowe poniedziałki 11 12 13

14 15 16 1

Aby umożliwić czytelnikom wybór najbardziej interesujących książek przygotowano w bibliotece tematyczne wystawy zakupionych nowości.

Pozycje dotyczące m.in. technik uczenia się i zasad kulturalnego zachowania zgromadzono pod hasłem : Być mądrym  i dobrze wychowanym. Czytelnicy mogli obejrzeć i wypożyczyć m.in. takie tytuły jak : Dobre rady- czyli savoir- vivre dla dzieci, Teatrzyki z morałami, Bajki filozoficzne, Techniki uczenia się , Zagadki umysłu, Sylaboratorium – czyli leksykon młodego erudyty.  

IMG 1 IMG 2

Dla młodych przyrodników przygotowano: Niezwykły świat natury. Zalazły się tu również książki dla uczniów starszych, takie jak:  Duchowe życie zwierząt Petera Wohllebena czy Ukryte życie lasu Davida Haskella. Wśród młodszych czytelników szczególnym zainteresowaniem cieszyła się pozycja Zadziwiające życie oraz książeczki dotyczące  dinozaurów, koni czy ras kotów. Wystawa książek o tej tematyce cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów młodszych  i starszych.

 W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowano wystawę tematyczną dotyczącą historii naszego kraju.

4 5

Znalazły się na niej zarówno książki zakupione w ramach realizacji NPRCz, jak i pozycje będące dotychczas na stanie biblioteki. Wśród nowości znalazły się takie tytuły jak: Komendant wolnej Polski, Mały powstaniec, Fajna ferajna, Wysiedleni, Listy  w butelce. Opowieść o Irenie Sendlerowej.

Z myślą o zainteresowanych grą w szachy przygotowano wystawę książek o tej tematyce. Towarzyszyła ona także V Szkolnemu Turniejowi Szachowemu, do udziału w którym zgłosiło się około 60 uczniów. Wśród zgromadzonych pozycji znalazły się poradniki dla początkujących , najmłodszych  szachistów , takie jak:   Wesołe szachy, Chcę grać w szachy, Szachy – nauka gry dla dzieci , Grajmy w szachy .

6 7 8 9

Bardziej zaawansowani  w królewskiej grze mogli sięgnąć po tytuły: Graj jak Kasparow. Lekcje z  Arcymistrzem, Taktyka w grze środkowej, Sztuka ataku, Gra pionami.