Dla najmłodszych zaplanowano pasmo w TVP ABC w godz. 8 -13. Znajdą się w nim m.in. nowy program „Ugotuj nam bajkę”, a także animacje: „Cleo i Cuqin”, „Tru i Tęczowe Królestwo” oraz „Ptyś i Bill”. 

Programy dedykowane młodzieży szkolnej powyżej 10 roku życia dostępne będą codziennie od godz. 8 do 13 w ramach pasma wspólnego TVP3. W ofercie znajdą się filmy, seriale oraz audycje tematyczne o profilu edukacyjnym i lifestylowym.  Każdy dzień ferii rozpocznie się odcinkiem jednego z dwóch młodzieżowych seriali: „Znajdź mnie w Paryżu” lub „Nowych legend o Małpim Królu”. 

Od godz. 9 zaplanowano 20-minutowe programy edukacyjne. 

„Piłkarskie ABC” – program, w którym prowadzący przybliżą sylwetki najlepszych piłkarzy świata oraz tajniki szkółek najsłynniejszych klubów polskiej Ekstraklasy. Codzienne treningi piłkarskie poprowadzą: Robert Podoliński, Sebastian Mila, Marek Citko i Maciej Szczęsny. Rafał Patyra dopilnuje natomiast, by nie zabrakło zadań domowych i sprawdzianów, a także poleci książki, które pomogą poszerzyć wiedzę o piłce nożnej. 

„Strefa ruchu” – tyczkarka Monika Pyrek (wielokrotna reprezentantka Polski na Igrzyskach Olimpijskich, wicemistrzyni Europy, trzykrotna medalistka MŚ, jedna z najlepszych lekkoatletek w historii Polski); biegaczka Adrianna Palka (trenerka personalna, autorka metody Train My Way) oraz fizjoterapeutka i trenerka fitness Katarzyna Kolada zaprezentują ćwiczenia aktywizujące konkretne parte mięśni. Podczas treningów prowadzące skupią się szczególnie na mięśniach podtrzymujących kręgosłup i zapewniających prawidłową postawę ciała oraz udowodnią, że ćwiczyć można wszędzie.

„Poczuj rytm” – Marcin Hakiel, Kasia Cichopek, Ida Nowakowska i Iza Krzan tanecznym krokiem i w rytmie popularnych piosenek polskich i zagranicznych przeprowadzą młodych widzów przez świat najpopularniejszych tańców. 

„Uczniowie z klasą” – to wyjątkowy talent show, do którego chcemy zaprosić zwyczajnych – niezwyczajnych młodych ludzi i dać im szansę na prezentację swoich zdolności poprzez publikowanie przysyłanych przez nich materiałów wideo. 

„Wkręć się w to!” – czas spędzany w domu nie musi być nudny, można go wykorzystać bardzo kreatywnie.

 „Zaczarowany świat sztuki!” – ciekawa wszystkiego Blanka oprowadzi widzów po muzeach i galeriach sztuki oraz po miejscach niedostępnych – pracowniach konserwatorskich, muzealnych piwnicach  i magazynach. 

„e-MOCje” – to program poradnikowy poświęcony problemom psychologicznym dzieci i młodzieży. Każdy odcinek poświęcony będzie przedstawieniu konkretnego problemu, omówieniu jego przyczyn, analizie towarzyszących mu emocji oraz wspólnemu opracowaniu możliwych rozwiązań. Rozmowy prowadzone będą  o nudzie, wzroście poziomu lęku i poczucia zagrożenia we współczesnym świecie, cyberprzemocy i trudnych sytuacjach w rodzinach dysfunkcyjnych.