Uczniowie przy pomniku w MajdankuUczniowie obu klas ósmych ze Szkoły Podstawowej w Józefowie 6 czerwca uczestniczyli w wycieczce do Lublina.

Wyjazd miał charakter edukacyjny; a w programie było zwiedzanie Państwowego Muzeum na Majdanku, gdzie pod opieką przewodników ósmoklasiści poznali najważniejsze obiekty i miejsca związane z historią obozu koncentracyjnego. Była to dla nich poruszająca lekcja historii.

Lekcją biologii można by nazwać wizytę w Ogrodzie Botanicznym UMCS, który był drugim punktem programu. W ogrodzie obecnie znajduje się wiele gatunków drzew i krzewów. Można tu spotkać również rośliny chronione a wśród nich gatunki zagrożone. Piękna pogoda zachęcała do spaceru po rozległym terenie, ciekawie ukształtowanym i mieniącym się różnymi kolorami kwiatów, które o tej porze roku są szczególnie piękne. Zainteresowanie uczniów wzbudził także położony na terenie ogrodu Dworek Kościuszków, gdzie ósmoklasiści mogli obejrzeć miejsca i eksponaty związane z Tadeuszem Kościuszką; wysłuchali też ciekawostek dotyczących  naszego bohatera narodowego.

Wycieczkę zorganizowała Małgorzata Rabiega przy współudziale pań: Doroty Momot oraz Jolanty Lal-Szkałuby.

Galeria przedstawia uczniów Szkoły Podstawowej im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowiepodczas wycieczki do Lublina.

Wycieczka do Lublina Wycieczka do Lublina Wycieczka do Lublina
Wycieczka do Lublina Wycieczka do Lublina Wycieczka do Lublina